Türkiye Endüstri Satın Alma Rehberi Logo
Öztiryakiler Tepe Banner 728x90
  • ARA
Assan Gıda San. ve Tic. A.Ş.

Assan Gıda San. ve Tic. A.Ş.

İLETİŞİM

Adres:
Akmerkez Alışveriş Merkezi B Blok Kat:5 Etiler
Telefon:
+90 (212) 297 92 32
Faks:
+90 (212) 297 92 26
E-Posta:
info@assanfoods.com
Web Adresi:
www.assanfoods.com

HAKKIMIZDA

Assan Foods olarak, Kibar Holding tarafından, 1998 yılında daha yassı olan ve salça üretiminde kullanılan sanayi domatesinin en yoğun olarak yetiştirildiği Karacabey Ovası’nın yanında, Susurluk’ta en yeni teknolojilerle kurulduk.

Sektöre ilk olarak domates işleme ve domates salçası üretimi ile adım attık; 2000 yılında ketçap, 2002 yılında mayonez ve sos üretimine başladık.

Bugün Susurluk ve Ege Serbest Bölgesi’ndeki tesislerimiz, üstün kaliteli domates ve biber salçası, ketçap, mayonez ve çeşitli soslar olmak üzere 300 üzerinde ürün üretmektedir.

Susurluk’ta yer alan fabrikamız, Türkiye’de tek bir yerde en yüksek domates işleme kapasitesine sahip fabrikalardan biridir. 200 bin m2 açık alan üzerine kurulu tesisimiz, 21bin 600 m2’lik üretim, depo, yönetim, hizmet binaları ve sosyal tesislerden oluşuyor. Günde 4 bin 500 ton taze domates işleyebilme kapasitemiz, yine bir günde 2,5 milyon ürün üretilebilme kabiliyetimiz bulunuyor. Endüstriyel yatırımımız 50 milyon dolar üzerindedir ve yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Ege Serbest Bölge’de bulunan Ege Assan tesisimiz ise, 4 bin 500 m2’lik alanda yılda 24 bin ton domates salçası paketleme kapasitesine sahiptir.

Kurulduğumuz günden beri 70’den fazla ülkeye ürün gönderdik, halen 4 kıtada 30'dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren bir şirketiz.

Orta Doğu, Kafkaslar ve Afrika’da birçok ülke için salça, Avrupa’da özellikle büyük zincir marketler için senelerdir ketçap ve sos ürünleri üretiyoruz.

Ayrıca dünyanın birçok ülkesindeki çok uluslu şirketlere hammadde olarak salça, biber salçası ve biber suyu veriyoruz.

Türkiye’de kendi markamız olan Kingtom, Colorado ve Oba ile EDT pazarında yer alıyoruz. Kingtom EDT pazarında salça, ketçap ve mayonez markamızdır. Colorado ise özellikle EDT sos pazarında lider olarak konumlandırdığımız markamızdır. Markalarımız altındaki ürünlerimiz, Türkiye’nin neredeyse her tarafına, geniş distribütör ağımız tarafından ulaştırılmaktadır. Türkiye’de ayrıca özel markalı ürün ürettiğimiz ve senelerdir çalıştığımız bir çok müşteriye sahibiz.

Üretimimizde, hijyen standartları en önem verdiğimiz unsurların başında gelmektedir. Senelerdir kalite sistemleriyle çalışmakta, hem sertiifikasyon kuruluşları, hem müşterilerimiz tarafından devamlı denetimler almaktayız. ISO 9001:2008, BRC, IFS, TSE gibi sektörün önde gelen güvenlik ve kalite belgelerine sahibiz.

Hammaddemiz olan domatesi, Birleşmiş Milletler tarafından “Tarımsal üretim sistemini sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı, verimli, insan sağlığını ve varlığını koruyan, hayvan sağlık ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirmek” olarak tanımlanan İyi Tarım Uygulamaları (GAP) çerçevesinde ve akıllı tarım yaparak üretiyoruz. Akıllı Tarım Projemiz ile Karacabey Ovası’ndaki tarlalara yerleştirilen meteoroloji istasyonları ve sensörler ile özel domates fidelerimizin gelişimini her an takip ederek önemli veriler topluyoruz. Bu veriler, önümüzdeki yıllar için de, tarla-toprak seçimi ve üretim süreçleri konusunda bize yol gösteriyor.

Sürdürebilirlik bizim için diğer bir önemli konudur. Holdingimiz ile beraber Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler anlaşmasını 2015 yılından itibaren her yıl yeniden imzalıyoruz.

FİRMA GÖRSEL TANITIM

  • Assan Gıda San. ve Tic. A.Ş.
  • Assan Gıda San. ve Tic. A.Ş.

LOKASYON

FİRMA SEKTÖR KATILIMI