Türkiye Endüstri Satın Alma Rehberi Logo
Öztiryakiler Tepe Banner 728x90
  • ARA

Dünyaca ünlü master şefler 2. Uluslararası Meze Festivali’nde

Dünyaca ünlü master şefler 2. Uluslararası Meze Festivali’nde
  • 10 Ekim 2018, 18:22
13 Ekim'de ilklerin oteli Akra’da gerçekleşecek olan ‘2. Uluslararası Meze Festivali’ mesleklerinin altın çağını yaşayan ve mutfaktaki yetenekleriyle tüm dünyanın tanıdığı master şefleri Antalya’da ağırlayacak.

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Uluslararası Meze Festivali, üç kıtadan en önemli 18 şefi bir araya getirecek. 13 Ekim'de Antalya’yı bir kez daha gastronomi tutkunlarıyla buluşturacak olan festival, dünyaca ünlü şeflerin hazırlayacağı birbirinden lezzetli mezelerin eşsiz sunumlarına ev sahipliği yapacak.

Meze Yapım Atölyesinde katılımcılarla buluşacak olan şefler; sonrasında festival alanında Antalya ve çevre şehirlerden katılım sağlayacak gastronomi meraklılarını farklı lezzetlerle tanıştıracaklar. Eşsiz bir gastronomi deneyimine dönüşecek festivalde ülkemizin yetiştirdiği ve mutfaktaki başarıları sınırları aşan Türk şefler, Osmanlı’dan günümüze ulaşan meze çeşitlerimizi modern dokunuşlarla sunacak.

Üç kıtadan en önemli şefleri Antalya’da buluşturan tek meze festivali

Orta Doğu, Asya, Avrupa ve Türkiye’nin kendi alanında en iyi 18 şefi, özgün yorumlarını katarak hazırlayacakları mezeleri lezzet tutkunlarına sunacak. Şehrin muhteşem manzarasını kucaklayan Akra Otel’de ‘Urban Social Taste’ konseptiyle gerçekleşecek olan festivalin ünlü şefleri arasında Michelin yıldızlı İspanyol şef Ruben Arnanz, yine İspanya’dan gelen ve iki Michelin yıldızıyla hem kendine ait restoranı Rom’da şefliğe devam eden hem de önemli okulların gastronomi bölümlerinde akademisyenlik yapan Pere Planaguma, Lübnanlı Şefler Birliği Başkanı Joe Barza, Tai Mutfağı’nın önemli ismi Prin Polsuk, Halep Mutfağı’nda uzmanlaşan Mohammad Orfalı, Mısır’ın iddialı şeflerinden Mostafa Seif, Fas’tan gelen Marouane Bouhmidi ve mesleğe çok küçük yaşlarda başlayarak sayısız başarılar elde eden Filistinli şef Johnny Goric yer alıyor.

Türkiye’nin ünlü şefleri de festivalde

Yeme içme sektörünün ünlü girişimcileri arasında yer alan Çapa ailesinin genç üyesi Emre Çapa, başarılı işletmeci Erhan Görücüoğlu, Le Cordon Blue mezunu ve Anadolu Mutfağı konusunda imza isimlerden Umut Karakuş, usta şefler Volkan Bekit & Savaş İrlan, Mersin’in yetiştirdiği başarılı şef Doğa Çitçi, namı Antalya’dan tüm ülkeye yayılan meşhur restoran 7 Mehmet’in üçüncü kuşak temsilcisi Mehmet Akdağ ve piyaz denince akla ilk gelen usta şef Ahmet Semerci festivalin Türk şefleri olarak boy gösterecek.

Akra Otel hakkında

1971 yılında Side’de ‘Cennet’ ile turizm yolculuğuna başlayan Barut Otelleri, bugün 12 oteli, 10 bini aşkın yatak kapasitesi ve üç binin üzerinde çalışanıyla “mutlu çalışan - mutlu misafir” felsefesi doğrultusunda Akdeniz ve Ege bölgelerinde yatırımlarını sürdürüyor. Barut Otelleri Mayıs 2019’da Fethiye’de açılacak yeni oteliyle tesis sayısını 13’e çıkaracak. 2014’te Antalya’nın merkezinde yer alan Akra ile şehir otelciliğine kendine özgü yorum ve deneyimlerini katan Barut Otelleri, Akra tarafından düzenlenen Akra Caz, Tour of Antalya ve Uluslararası Meze Festivali ile şehrin tanıtımında gönüllü bir rol üstleniyor.

www.akrahotels.com

Kapp Mutfak
İnoksan

INDUSTRY GUİDE TURKEY

Turizm, konaklama ve yeme-içme dünyasının en uzun soluklu ve en çok takip edilen yayını olan Gastronomi Turkey By Rafine’yi hazırlayan Rafine Medya tarafından hayata geçirilen Industry Guide Turkey, Türkiye’deki konaklama ve yeme-içme sektörlerinin en geniş kapsamlı satın alma rehberi olarak hazırlandı. Otel, restoran, lokanta, cafe, catering işletmelerinin yanı sıra hastaneler, okullar, askeri yemekhaneler gibi kurum ve kuruşların endüstriyel mutfaklarından sunumlarına kadar ihtiyacı olan ürünleri tedarik edebilecekleri Türkiye’nin önde gelen firmaları, bu rehberle tek kaynakta toplandı.

RAFİNE MEDYA

Tekdüze ve standartlaşmış yayıncılık anlayışını ‘rafine’ ederek her biri yaratıcı nitelikler taşıyan içerikler üretmek üzere yola çıktık. Özgün ve sağlam temeller üzerinde yükselen fikirlerimiz, mesleki birikim ve uzmanlığımızdan geliyor. Yeni yola çıktık dediğimize bakmayın, aslında uzun yıllardır bu işin içinde olan tecrübeli bir ekibiz. Başladığı her projeye aynı heyecanla sarılan dinamik ve yetenekli bu ekip, şimdi köklü yayınlarımızı yeni bir çatı altında üretmek üzere bir araya geldi. Rafine Medya, her türlü geleneksel, dijital ve online yayına yüksek standartlarda, yaratıcı ve yenilikçi içerikler üretmek üzere doğdu. Gerek iş ortaklarımız gerekse iş geliştirme ve pazarlama ekibimizle pek çok sektörün nabzını tutmakla kalmayıp, firmaları dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlarla buluşturma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.