Türkiye Endüstri Satın Alma Rehberi Logo
Öztiryakiler Tepe Banner 728x90
  • ARA

Et Chef Kasap & Steakhouse; kaliteli et, doğal ürün, iyi hizmet

Et Chef Kasap & Steakhouse; kaliteli et, doğal ürün, iyi hizmet
  • 11 Haziran 2018, 17:07
Gaziosmanpaşa’nın ilk steak house’u olma özelliği taşıyan Et Chef Kasap & Steakhouse, etin en iyisini ve lezzetlisini sunma hedefiyle hizmet veriyor. İddialı etleriyle steakhouse trendine yeni bir soluk getiren mekan, titizlikle tasarlanan sıcak atmosferiyle de dikkat çekiyor.

İstanbul’un yeni mekanlarından Et Chef Kasap & Steakhouse, etin en iyisini ve lezzetlisini sunma hedefiyle hizmet veriyor. Gaziosmanpaşa’nın ilk steak house’u olma özelliği taşıyan mekan, oldukça iddialı etleriyle ‘steakhouse / et restoranı’ trendine yeni bir soluk getiriyor.

Et Chef Kasap & Steakhouse, genç girişimci üç kardeş Kaan, Burak ve Alperen Kaya’nın fikri olarak hayat bulmuş. Tabii anne ve babalarının desteği de her daim yanlarında… Mekanın ortaklarından olan ve işletme sorumluluğunu yürüten Kaan Kaya, “Bölgede steakhouse eksikliğini fark ettik. O yüzden, bu bölgede yaşayan kişilerin kaliteli, temiz, lüks ve iyi yemek yiyebileceği bir mekan açmak istedik” diyor.

Et Chef Kasap & Steakhouse’un iç dekorasyonunda sade ve doğal malzemeler göze çarpıyor. Ağacından tuğlasına, taşlarından yer karolarına kadar titizlikle tasarlanan mekan sıcak atmosferiyle dikkat çekiyor. 58 kişiye kadar konuk ağırlayabilen Et Chef, sabah 10:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Kaan Kaya, “İşin her anında biz varız. Et alımı, etin pişirilmesi, servisi gibi tüm aşamalarda işin başında duruyoruz. Konuklarla birebir olarak ilgileniyoruz. İşin hakkını vermeye çalışıyoruz ve verdiğimize de inanıyoruz” diyor.

Et Chef Kasap & Steakhouse’un etleri Balıkesir, Afyon, Aydın bölgesinden geliyor. Eti daha lezzetli bir hale getirmek için Dry Aged dolaplarında etleri dinlendirip farklı pişirme yöntemleriyle misafirlere sunuyorlar. Dry Aged dolaplarda 28 gün bekletilen etler, T-bone Steak, Dallas, New York Steak, kuzu pirzolalara dönüşürken, başlangıçlar, burgerler ve salatalar Et Chef’in diğer alternatifleri arasında yerini alıyor. Et Chef Kasap & Steakhouse, isminden de anlaşılacağı üzere kasap hizmeti de veriyor. İsteyen konuklara gerekli pişirme tüyolarını da veriyorlar.

Mekanın başlangıçlarında çorba, sıcak ve soğuk füme et tabağı yer alıyor. Akdeniz yeşillikleri, tulum peyniri ve cevizle hazırladıkları Et Chef Salata, Gavurdağı ve tortilla ekmeğinin tabak haline getirilerek sunumu yapılan Taco Salata lezzetli eşlikçiler olarak öne çıkıyor. Et Chef Kasap & Steakhouse’ta hem katkısız hem de doğal ürünlerle hazırlanan burgerler, çok rağbet görüyor. Ekmeğinden etine kadar her şeyi kendileri hazırlayan Et Chef, burgeri sağlıklı ve lezzetli hale getirmiş. Bölgede çok sayıda Boşnak olmasından ötürü burger mönüsünde kuru et ve pırasayla hazırlanan Boşnak Burger yer alıyor. Amerikan Cheeseburger ve içerisinde füme dilimi yer alan Et Chef Burger ise öne çıkan burger seçenekleri.

Etlerde en çok lokum tercih ediliyor. Dry Aged’lerde en çok tercih edilen ise T-Bone’a göre biraz daha yağlı olan Dallas Steak, kuzu sırtından hazırlanan Kuzu Leblebi… Fıstık ve hellim peyniriyle hazırlanan gurme sucuk ve kasap sucuklar ise kendileri tarafından hazırlanıp, özel olarak doldurtuluyor. Kendi hazırladıkları kasap ve kaşarlı köfte için Kaan Kaya, “İstanbul’da yiyebileceğiniz en iyi köftelerden biri” diyor. Bir de tatlılarda anne elinden çıkan haşhaşlı revanileri var ki yemeden lezzetini anlatmak zor…

İletişim: 0212 578 05 78

Kapp Mutfak
İnoksan

INDUSTRY GUİDE TURKEY

Turizm, konaklama ve yeme-içme dünyasının en uzun soluklu ve en çok takip edilen yayını olan Gastronomi Turkey By Rafine’yi hazırlayan Rafine Medya tarafından hayata geçirilen Industry Guide Turkey, Türkiye’deki konaklama ve yeme-içme sektörlerinin en geniş kapsamlı satın alma rehberi olarak hazırlandı. Otel, restoran, lokanta, cafe, catering işletmelerinin yanı sıra hastaneler, okullar, askeri yemekhaneler gibi kurum ve kuruşların endüstriyel mutfaklarından sunumlarına kadar ihtiyacı olan ürünleri tedarik edebilecekleri Türkiye’nin önde gelen firmaları, bu rehberle tek kaynakta toplandı.

RAFİNE MEDYA

Tekdüze ve standartlaşmış yayıncılık anlayışını ‘rafine’ ederek her biri yaratıcı nitelikler taşıyan içerikler üretmek üzere yola çıktık. Özgün ve sağlam temeller üzerinde yükselen fikirlerimiz, mesleki birikim ve uzmanlığımızdan geliyor. Yeni yola çıktık dediğimize bakmayın, aslında uzun yıllardır bu işin içinde olan tecrübeli bir ekibiz. Başladığı her projeye aynı heyecanla sarılan dinamik ve yetenekli bu ekip, şimdi köklü yayınlarımızı yeni bir çatı altında üretmek üzere bir araya geldi. Rafine Medya, her türlü geleneksel, dijital ve online yayına yüksek standartlarda, yaratıcı ve yenilikçi içerikler üretmek üzere doğdu. Gerek iş ortaklarımız gerekse iş geliştirme ve pazarlama ekibimizle pek çok sektörün nabzını tutmakla kalmayıp, firmaları dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlarla buluşturma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.