Türkiye Endüstri Satın Alma Rehberi Logo
Öztiryakiler Tepe Banner 728x90
  • ARA

İda Taş Konak, Kaz Dağları'nda huzura davet ediyor

İda Taş Konak, Kaz Dağları'nda huzura davet ediyor
  • 11 Haziran 2018, 17:08
Doğası ve kendine has mimarisiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Kaz Dağları’ndaki Yeşilyurt Köyü’nde hizmet veren İda Taş Konak Butik Otel, doğayla iç içe, huzurlu bir tatil isteyenlerin tercihi oluyor. Sadeliği konforla buluştura otel, konaklama kalitesinde olduğu gibi yeme-içme konusunda da misafirlerine farklı bir deneyim sunuyor.

Türkiye’nin güzide coğrafyalarından biri Kaz Dağları… Burada yer alan Yeşilyurt Köyü ise son yıllarda tarihi taş evlerden oluşan butik otelleriyle ses getiren konaklama destinasyonlarından biri konumunda. Doğası ve kendine has mimarisiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Yeşilyurt Köyü’nde, 2013 yılından beri hizmet veren İda Taş Konak da bölgenin sevilen butik otellerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Her yıl artan bir ilgiye sahip olan İda Taş Konak, yüzde 30 tekrar misafir ağırlama oranıyla konaklama ve hizmet kalitesinin karşılığını görmeye başlamış bir otel olarak dikkat çekiyor.

Sade ama konforlu

Mimar Erdal Tusavul’un projesiyle Ece Yapı ve Otelcilik San ve Tic. AŞ tarafından hayata geçirilen, minimalist bir dekorasyona sahip İda Taş Konak, butik otel konseptiyle hizmet veriyor ve iki bölümden oluşuyor. Küçük olmasına karşın misafirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde organize edilen otel, konforlu ve sade yapısıyla dikkat çekiyor ve bölgede huzurlu bir tatil geçirmeyi düşünenlerin tercihi oluyor.

İda Taş Konak, Kaz Dağları eteklerinde Altınoluğa 16 km, Çanakkale şehir merkezine 85 km mesafede yer alıyor. Küçükkuyu sahiline ise 4 km mesafede olan otel, eşsiz Kazdağları görüntüsüyle huzurun merkezinde bir konuma sahip.

Hem bedeninizi hem ruhunuzu dinlendirin

İda Taş Konak, oda-kahvaltı konseptiyle hizmet veriyor ve otelde misafir memnuniyeti her şeyin önünde tutuluyor. Tamamı klimalı olan ve modern detaylarla tasarlanmış 26 odayla hizmet veren otelin odalarında LED TV, balkon, minibar ve kasa gibi pek çok olanak bulunuyor. Sadelik ve doğallık içinde keyifli bir konaklama geçirebileceğiniz otelin odaları, konforlu olmasıyla da tatil keyfinizi katlıyor.

Sıcak yaz günlerinde İda Taş Konak Butik Otel’in havuzunda serinleyebileceğiniz gibi hamam, sauna hizmetlerinden faydalanabilir, Spa merkezinde; medikal masajı, aroma terapi, sıcak taş masajı, shiatsu masajı, spor masajı ve rahatlatıcı masajlar yaptırabilirsiniz.

Büyükşehirde doğaya kaçış

İda Taş Konak, özellikle büyük şehirlere olan yakınlığı sebebiyle İstanbul ve İzmir’den doğayla baş başa romantik ve sakin bir tatil geçirmek için önemli bir kaçış noktası konumunda… Bu sebeple otel, özellikle yerli misafirler için önemli bir uğrak noktası oluyor. İda Taş Konak, eşsiz bir manzaraya sahip ana restoranında, Türk ve dünya mutfağından örneklerin yer aldığı mönüleriyle misafirlerini keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Organik yiyeceklerin tadını çıkarın

Restorandaki hemen her şeyin organik olarak sunuluyor olması, mekanın en önemli özelliklerinden. Mekan, öğle ve akşam yemeklerinde misafirleri için özel olarak hazırlanmış, çevresinde yetişen zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinyağıyla yapılan lezzetleri misafirlerine keyifli bir ortamda sunuyor. Ege Mutfağı’nın ön planda olduğu İda Taş Konak’ta, endemik otlardan mezeler özenle hazırlanarak servis ediliyor. Özel yetiştirilmiş hayvanlardan elde edilen etler ve organik köy tavuklarının çeşitli baharatlarla özenle harmanlanmasıyla ortaya çıkan lezzetler, oteli konaklama kalitesinde olduğu gibi yeme-içme konusunda da farklı bir noktaya taşıyor.

www.idataskonak.com

Kapp Mutfak
İnoksan

INDUSTRY GUİDE TURKEY

Turizm, konaklama ve yeme-içme dünyasının en uzun soluklu ve en çok takip edilen yayını olan Gastronomi Turkey By Rafine’yi hazırlayan Rafine Medya tarafından hayata geçirilen Industry Guide Turkey, Türkiye’deki konaklama ve yeme-içme sektörlerinin en geniş kapsamlı satın alma rehberi olarak hazırlandı. Otel, restoran, lokanta, cafe, catering işletmelerinin yanı sıra hastaneler, okullar, askeri yemekhaneler gibi kurum ve kuruşların endüstriyel mutfaklarından sunumlarına kadar ihtiyacı olan ürünleri tedarik edebilecekleri Türkiye’nin önde gelen firmaları, bu rehberle tek kaynakta toplandı.

RAFİNE MEDYA

Tekdüze ve standartlaşmış yayıncılık anlayışını ‘rafine’ ederek her biri yaratıcı nitelikler taşıyan içerikler üretmek üzere yola çıktık. Özgün ve sağlam temeller üzerinde yükselen fikirlerimiz, mesleki birikim ve uzmanlığımızdan geliyor. Yeni yola çıktık dediğimize bakmayın, aslında uzun yıllardır bu işin içinde olan tecrübeli bir ekibiz. Başladığı her projeye aynı heyecanla sarılan dinamik ve yetenekli bu ekip, şimdi köklü yayınlarımızı yeni bir çatı altında üretmek üzere bir araya geldi. Rafine Medya, her türlü geleneksel, dijital ve online yayına yüksek standartlarda, yaratıcı ve yenilikçi içerikler üretmek üzere doğdu. Gerek iş ortaklarımız gerekse iş geliştirme ve pazarlama ekibimizle pek çok sektörün nabzını tutmakla kalmayıp, firmaları dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlarla buluşturma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.