Türkiye Endüstri Satın Alma Rehberi Logo
Öztiryakiler Tepe Banner 728x90
  • ARA

İletişim sektörü Afyonkarahisar'da buluştu

İletişim sektörü Afyonkarahisar'da buluştu
  • 11 Haziran 2018, 16:47
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği-TÜHİD tarafından düzenlenen ‘TÜHİD Anadolu Buluşmaları’ etkinliği, 27 Nisan Cuma günü Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Valiliği ve NG Afyon Otel ev sahipliğinde gerçekleşti.

Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Valiliği ve NG Afyon’un ev sahipliğinde Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen, ana teması “iletişim” olan, TÜHİD Anadolu Buluşmaları’nın altıncısı, 27 Nisan 2018 Cuma günü NG Afyon’da gerçekleşti. İş, iletişim ve gastronomi sektörlerinden önemli isimlerin, bilgi ve deneyimini paylaştığı toplantıda ‘Afyonkarahisar’da Alternatif Turizm’, ‘İş Dünyası ve İletişim’, ‘Gastronomi ve Afyonkarahisar’ ve ‘Yeni Nesil İletişim’ konuları ele alındı.

Etkinliğe, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere, iş dünyası, gazeteciler, sivil toplum temsilcileri, akademik çevreler ve öğrenciler katıldı.

TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş yaptığı açılış konuşmasında; Anadolu Buluşmaları sayesinde bölgesel zenginliklerin sadece Türkiye’de değil dünyada da değer kazanacağına inandığını söyledi. Karakaş, iletişimi Anadolu'da kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, gençler ve iş dünyasıyla paylaşmayı önemsediklerini belirterek; “Bu yıl İzmir ve Gaziantep’ten sonra Afyonkarahisar’da üçüncü TÜHİD Anadolu Buluşmaları’nı gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi. Ayrıca, halkla ilişkiler mesleğinin doğru algılanması ve benimsenmesi için çalışmalar yürüttüklerinin de üzerinde durdu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de yaptığı açılış konuşmasında Afyonkarahisar’ın termal ve tarihi turizmi gibi önemli değerlerinin yanı sıra yakın gelecekte de farklı alanlarda değerli adımlar atılacağının bilgisini verdi. Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten ise Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin ardından Avrupa’nın da termal sağlık merkezi olmaya aday olduğunun üzerinde durarak, ilin önümüzdeki dönemlerde motor sporlar ve extrem sporlarla da cazibe merkezi olacağının altını çizdi.

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ilin değerlerinin yeterince tanıtılmadığı üzerinde durdu. Termal turizmin lokomotif alanları olduğunu belirten Vali Tutulmaz, gastronomi alanında da önemli adımlar kat ettiklerini dile getirdi. Tutulmaz, lezzetin üretiminin de bir şehrin kalkınmasında önemli bir adım olduğunu vurgularken, Afyonkarahisar’ın Türkiye yumurta ihracatının yüzde 35’ini, et üretiminde ise İstanbul’un et ihtiyacının yüzde 20’sini karşıladığı bilgisini paylaştı.

Yaşadığımız dünyanın değişimine ayak uydurmalıyız

Moderatörlüğünü Kramp Ajans Başkanı ve Kurucu Ortağı Ahmet Akın’ın yaptığı ‘Afyonkarahisar’da Alternatif Turizm’ konulu birinci oturumun konuşmacıları, Hürriyet.com.tr Köşe Yazarı Gila Benmayor, TV Yapımcısı ve Gazeteci Meliha Okur, Posta Gazetesi Turizm Editörü Kerem Köfteoğlu ve Limit Sensin Ekip Koordinatörü Alicem Aktaş’tı. Oturumda Türkiye’nin gelişen turizminin yanı sıra Afyonkarahisar’ın bu gelişimdeki önemi ve alternatif turizm için diğer illere kıyasla bulunmaz nimetleri olduğu üzerinde duruldu. Konuşmacılar değişen turist alışkanlıklarıyla birlikte, Afyonkarahisar’ın özellikle değeri 3.7 trilyon dolar olan Global Sağlık Turizm ekonomisinden nasıl faydalanabileceğini de konuştu.

Gila Benmayor konuşmasında lokumun Türkiye'nin tanıtımında birinci sırada geldiğinden ve bu gibi değerlerin Türkiye'nin tanıtımı için önemli olduğundan bahsetti. Benmayor, lokum festivali yapılması gerektiğine değinirken yeme içme festivallerinin artık gençler arasında müzikten daha çok ilgi çektiğini söyledi. Dünyanın ve turistlerin değiştiğine değinen Kerem Köfteoğlu turizmde ezberleri bozan işler yaparak, yeni kitleye göre gelişmenin önemli olduğundan bahsetti. Köfteoğlu; “Biz turizm yapacaksak bunları dikkate alarak hareket etmeliyiz.” dedi. Meliha Okur insanların ve dünyanın değiştiğine ve yaşanılan bu değişime ayak uydurulması gerektiğini vurgu yaptı. Okur, herkesin üretimi konuşması ve kendi şehir modelini yaratması gerektiğini söyledi. Alicem Aktaş konuşmasında 2014 yılından bu tarafa konaklamalarda ve tüketimde yapılan miktarlarda oldukça artış olduğunu ve artık aktif kitlenin dinlenmek istemediğini belitti.

Kapp Mutfak
İnoksan

INDUSTRY GUİDE TURKEY

Turizm, konaklama ve yeme-içme dünyasının en uzun soluklu ve en çok takip edilen yayını olan Gastronomi Turkey By Rafine’yi hazırlayan Rafine Medya tarafından hayata geçirilen Industry Guide Turkey, Türkiye’deki konaklama ve yeme-içme sektörlerinin en geniş kapsamlı satın alma rehberi olarak hazırlandı. Otel, restoran, lokanta, cafe, catering işletmelerinin yanı sıra hastaneler, okullar, askeri yemekhaneler gibi kurum ve kuruşların endüstriyel mutfaklarından sunumlarına kadar ihtiyacı olan ürünleri tedarik edebilecekleri Türkiye’nin önde gelen firmaları, bu rehberle tek kaynakta toplandı.

RAFİNE MEDYA

Tekdüze ve standartlaşmış yayıncılık anlayışını ‘rafine’ ederek her biri yaratıcı nitelikler taşıyan içerikler üretmek üzere yola çıktık. Özgün ve sağlam temeller üzerinde yükselen fikirlerimiz, mesleki birikim ve uzmanlığımızdan geliyor. Yeni yola çıktık dediğimize bakmayın, aslında uzun yıllardır bu işin içinde olan tecrübeli bir ekibiz. Başladığı her projeye aynı heyecanla sarılan dinamik ve yetenekli bu ekip, şimdi köklü yayınlarımızı yeni bir çatı altında üretmek üzere bir araya geldi. Rafine Medya, her türlü geleneksel, dijital ve online yayına yüksek standartlarda, yaratıcı ve yenilikçi içerikler üretmek üzere doğdu. Gerek iş ortaklarımız gerekse iş geliştirme ve pazarlama ekibimizle pek çok sektörün nabzını tutmakla kalmayıp, firmaları dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlarla buluşturma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.